Debuchy aláírt!
2014-07-17 22:45 | Írta: boszibence | Kategória: Egyéb

A 28 éves jobbhátvéd csak most tért haza a brazíliai világbajnokságról, ahol a francia válogatottnak segített, hogy a negyeddöntőig jusson.

A tapasztalt védő a Newcastle-től érkezik majd, ahol 46-szor lépett pályára 18 hónapos kölcsönszerződése alatt. Felnőtt karrierének első 9 évét a francia Lille csapatában töltötte, ahol 233-szor lépett pályára a francia élvonalban és 18-szor a Bajnokok Ligájában.

Debuchy tagja volt a 2010/2011-ben duplázó Lille-nek, bajnokságot és francia kupát is nyert, majd a következő szezonban beválasztották a francia liga év csapatába. Remek teljesítményét követően 2011 októberében Albánia ellen a francia nemzeti válogatottban is bemutatkozhatott, valamint már 25 alkalommal húzhatta magára a címeres mezt.

Arséne Wenger: „Örülünk, hogy Mathieu Debuchy-t az Arsenalnál köszönthetjük. Megmutatatta, hogy mind klubcsapatával, mind válogatottjával remek teljesítményre képes. Minőségi védő Premier League tapasztalattal, és biztos vagyok benne, hogy remekül be fog illeni a csapatba.”

Debuchy hamarosan csatlakozik új csapattársaihoz az előszezoni felkészüléshez és valószínűleg az augusztusi Emirates Kupán mutatkozhat be az Arsenalban.

Az új igazolás nyilatkozata: „Nagyon büszke vagyok, hogy egy olyan nagyszerű csapathoz igazolhattam valamint a mezét húzhatom magamra, mint az Arsenal, ez az egyik legnagyobb klub az egész világon. Alig várom, hogy Arséne Wengerrel dolgozhassam és segítsek a csapatnak a tavalyi FA Kupa győzelemre építeni. Nagyon izgalmas lesz számomra, hogy újra a Bajnokok Ligájában szerepelhetek, legjobbamat fogom nyújtani, hogy kupákhoz segíthessem az Arsenalt.

Debuchy a 2 mezszámot fogja viselni az Ágyúsoknál.

Az Arsenal FC-nél mindenki sok sikert kíván Mathieu-nek.

gylynyo véleménye:
2014-07-18 13:27
Persze, ez érthető.. nem mondtam, hogy rossz így, csak egy korábbi kommentre reagáltam.. Az elnevezésre hivatkozás is oké, de akkor jó lenne jövőre KEK-et nyerni.. ;)

mrkvcspl véleménye:
2014-07-18 12:23
gylynyo: Jó ez így, hogy a bajnokok ága könnyebb, végül is bajnokok ligája a sorozat neve.

gylynyo véleménye:
2014-07-18 11:56
"főleg a bajnoki és nem bajnoki ágaknak köszönhetően nincs olyan név aki veszélyt jelenthetne ránk" roszko, azzal egyetértek, hogy nincs olyan név, aki veszélyt jelent, de nem a bajnoki-nem bajnoki ágak, inkább a kiemelések miatt.. A bajnoki ágat pont azért hozták létre, hogy ilyen biszembaszom bajnokságok győzteseinek is legyen esélyük főtáblára kerülni(ahogy a Debrecennek is összejött egyszer).. összehasonlításképp a NEM KIEMELT csapatok az alábbiak voltak tavaly: bajnoki ág: Austria Wien, Legia Warszawa, Maribor, Ludogorec Razgrad, Sahter Karagandi; nem bajnoki ág: PSV, Metaliszt Harkov, Fener, R. Sociedad, Pacos de Ferreira..

Pisti200 véleménye:
2014-07-18 11:44
Figyeljétek meg,hogy a Chelsea sem fogja megvenni. Csak azért érdeklődtek iránta,hogy felverje az árát.

2014-07-18 11:10
Ennyi maradjon a Madridba vagy felőlem mehet a Chelsea-be is jó játékos de őszintén megmondva sokat is kértek érte mivel csak 1 év volt vissza a szerződéséből a fizetés amit kért az meg nevetséges ráadásul van még olyan szűrő a világon aki bőven tudja azt amit ő . Most már akkor elmondhatom ,hogy nem jön ,hogy egyensúlyba került újra a belsővilágom mert nekem a szívem azt súgta hogy ne jöjjön az eszem meg hogy kell egy ilyen játékos . Nem tetszett a játéka illetve úgy mondanám ,hogy van aki sokkal jobban meggyőzött amellett hogy semmi kétségem egy kiváló középpályás . Így legalább nagyobb esélye van Schneiderlinnek bár nem tudom hogy jelen pillanatban merre tart . Nem annyira rutinos a nemzetközi porondon . Viszont nekem a szívembe lopta magát azzal a küzdeni tudásával amit PL-be mutatót. Nagyon teszik a stílusa jobban passzolna a Wenger filozófiába mint Khedira . Véleményem szerint az előre játéka kiváló és sokkal jobb mint Khediráe , a védekezése egy picit nyersebb mint egy átlagos szűrőé itt arra gondolok hogy néha ahogy észre vettem csinál meredek dolgokat ha jól időzít akkor hatalmas szerelés de ha egy ütemet téveszt akkor már falt bár lehet hogy ez csak azért van mert egy igen szenvedélyesen játszik és van amikor kő keményen oda teszi magát de a PL ilyennek kell lenni nem igaz ?. Amit javítani kellene rajta az a helyezkedése ,gyakran elöl marad mert akkor is felmegy a támadással amikor túl nagy a rizikó és nem tudom mentálisan érett e egy CR7.....stb párharcokra meg hosszú távon mennyire bírja elviselni a nyomást . Fiatal de látszik rajta hogy érett gondolkodású gógyis játékos . Persze amiket leírtam azok nüanszok a jó és a nagyon jó között . Egy nagyon jó dinamikus robbanékony , szenvedélyes intelligens box to box futballista . Akli jól védekezik és meg van benne az a plusz hogy nagyon jól lép fel a támadásokkal és dinamikája miatt szereti a széleken egy az egyeket is bevállalni így aztán egy nagyon sokoldalú hasznos gamer. Nekem meggyőződésem hogy nálunk berobbanna és hamar meghatározó játékos lenne .

Sipoczky véleménye:
2014-07-18 09:15

Véleményed van? Oszd meg a többiekkel! (18 felhasználó már megtette)