Az Arsenal ellentmondást nem tűrő játékkal, 3-0-ra verte a Newcastle-t a Premier League harmadik fordulójában. Az első félidőben Robin van Persie előbb büntetőből, majd egy szép támadás végén köszönt be, a harmadik gól Denilson nevéhez fűződik. Az Ágyúsok levegőt sem hagytak ellenfelüket, és teljesen megérdemelten hagyták el győztesen az Emirates Stadion gyepét.
Az Arsenalnak kötelező volt begyűjtenie a három pontot a Newcastle ellen, miután az előző héten 1-0-s vereséget szenvedett az acélosnak a legkevésbé sem nevezhető Fulham ellenében.
Ennek megfelelően támadólag léptek fel az Ágyúsok, és már a második percben tizenegyeshez juthattak volna, ám Colocinni Van Persie-vel szembeni szabálytalansága után Rob Styles játékvezető nagyvonalúan továbbot intett. Az esetet követő szöglet után Gallas szerezhetett volna vezetést, ám a francia hátvéd három méterről kapu fölé belsőzött.
Alig telt el öt perc a találkozóból, amikor Kolo Touré vette célba Shay Given ketrecét, ám az ír kapus hatalmas vetődéssel kitolta a bal alsó sarokba tartó távoli lövést. Elképesztő nyomás nehezedett a Szarkák védelmére, ám meglepetésre Adebayor volt a legkevésbé gólveszélyes a hazaiak támadóalakzatából
A 18. percben büntetőt végezhettek el a piros-fehérek, Adebayor baloldali beadásába ütött bele Charles N’Zogbia, és ezúttal már nem maradt néma Styles sípja. A mészpontra letett labdát Robin van Persie helyezte nagy erővel a bal alsó sarokba, a Newcastle portásának esélye sem volt a hárításra.
Az Arsenal megérdemelten került lépéselőnybe, és egyértelműen látszott, ha a vendégek nem változtatnak játékstílusukon, akár komolyabb vereségbe is beleszaladhatnak az Emirates Stadionban.
A gólt követően mégis az Arsenal maradt lendületben, a szélekről menetrend szerint érkeztek a forintos, azaz pennys beadások, illetve szabadrúgásból is többször veszélyeztetett a londoni alakulat. Az egyik ilyet Robin van Persie suhintotta a jobb felső sarok felé, ám Given kitolta a holland löketét.
A vendégek előtt a 37. percben adódott az első komolyabb lehetőség az egyenlítésre, ám Owen és N’Zogbia egymást zavarta, így odalett a helyzet. Az egalizálás elmaradt, helyette az Ágyúsok duplázták meg előnyüket: ismét Robin van Persie volt eredményes, hat méterről lőtt nagy erővel a kapu közepébe Eboue passzát követően.
Fordulás után Guthrie szánta el magát lövésre, ám Almunia magabiztosan ölelte magához a nem túl erős próbálkozást. Az 58. percben pedig végleg eldőlt az összecsapás kimenetele: Adebayor tálalt kiválóan Denilson elé, aki okosan gurított a hálóba Given mellett. Egy perccel később Van Persie törte kis híján ketté a felső lécet, nullszögből megeresztett bombája csattant a kapufán.
Negyedórával a vége előtt Tourénak másodszorra is megvolt a lehetősége, hogy feliratkozzon az eredményjelző készülékre, ám közeli fejesét Given reflexmozdulattal kiütötte. Nem sokkal a lefújás előtt Walcott végezhette volna ki a Unitedet, ám ordító helyzetben kapu mellé helyezett.
Az Arsenal 3-0-s győzelmével ismét felzárkózott a Premier League élbolyába, és ami talán ennél is biztatóbb a jövőre nézve, sziporkázó játékkal focizta le a pályáról soros ellenfelét. Igaz, ezen az estén sok együttes két vállra fektette volna a pályán csak indiszponáltan poroszkáló Newcastle-t.
ARSENAL-NEWCASTLE 3-0 (2-0)
London, Emirates Stadion, 60 067 néző, vezette: Styles.
Arsenal: Almunia - Sagna, Touré, Gallas, Clichy, Eboué (Walcott 72.), Fabregas, Denilson (Song 69.), Nasri, Adebayor, Van Persie (Vela 63.). Menedzser: Arsene Wenger.
Newcastle United: Given - Coloccini, José Enrique (Bassong 44.), Taylor, Gutiérrez (Barton 89.), Guthrie, Butt, Beye (Edgar 89.), N'Zogbia, Owen, Ameobi. Menedzser: Kevin Keegan.
Gólszerzők: Van Persie (18., 41. - másodikat 11-esből), Denilson (58.)
Sárga lap: Fabregas (52.), Nasri (92.), ill. Given (52.), Coloccini (28.)
Tabella:
1. Chelsea 2 6p
2. Arsenal 3 6p
3. Liverpool 2 6p
4. West Ham 3 6p
Forrás: Sporthirado.hu
Ha szeretnél többet tudni az angol fociról, akkor látogasd meg a
PremierShip.hu-t!