Alexis első interjúja az Arsenalnál
2014-07-11 16:00 | Írta: boszibence | Kategória: Interjúk

Alexis, üdvözlünk az Arsenalnál, hogyan érzed magad az átigazolást követően?

„Boldog vagyok, hogy itt lehetek. Az Arsenalnál a menedzser felügyeli játékosait, és törődik is velük. Azért vagyok itt, hogy kupákat nyerjek és annyit érjek el, amennyit csak lehetséges.”

Mit tudsz az Arsenalról?

„Arsenal egy olyan klub, amelyik különösképpen törődik játékosival és sokat fogok itt tanulni. Ez egy nagyszerű csapat. Ezért vagyok itt.”

Tudtad hogy te vagy az első chilei játékos nálunk? Erre büszke lehetsz.

„Nagyon örülök, hogy én vagyok az első chilei az Arsenalnál. Megpróbálom a legjobbamat nyújtani, hogy olyan sokat érjek el a klubbal, amennyi csak lehetséges.”

Mennyire volt befolyással rád Arsene Wenger, hogy meghozd a döntésedet?

„Amint mondtam, ő egy olyan menedzser, akitől sokat lehet tanulni. Nagyszerű dolgokat akar elérni a futballban és ez segített számomra is a döntéshozatalban.”

Arséne csapatai arról ismertek, hogy látványos focit játszanak. Mennyire fontos ezt számodra?

„Arséne Wenger foci stílusa nagyon hasonlít a chilei válogatottéra. Az Arsenal nagyon jól játszik és illik az én stílusomhoz. Ezért jöttem ide”

Több helyen is tudsz játszani a támadó alakulatban? Beszélt neked a menedzser arról, hogy melyik poszton számol veled?

„A menedzser megemlített pár pozíciót, de jelenleg nem aggódok e miatt. A menedzserrel majd akkor beszélünk konkrétumokról, ha elkezdtem edzeni.”

Követted a klub idényét tavaly, különösen az FA Kupa menetelést?

„Szerintem az Arsenalnak jó idénye volt. Nem csak a csapat játszik jól, hanem a keret is remek, így nyerhetünk trófeákat.”

Mennyire fontos volt Mesut Özil leigazolása, hogy az Arsenallal komolyan számoljanak Európában?

„Mesut Özil egy fontos játékos világszerte, mind klub szinten, mind a válogatottban. Özillel az Arsenal közel volt, hogy megnyerje a Premier League-t. Remélem, majd én is hozzájárulhatok, így annyi kupát nyerhetünk, amennyi csak lehetséges.”

Özillel, veled és a keret többi tagjával, mennyire vagy magabiztos, hogy az Arsenal versenyben lehet a Premier League-ért?

„Jó a keretünk, és egy nagy csapat vagyunk. Nagy dolgokat érhetünk el együtt.”

Mi a helyzet a bajnoksággal? Megnyerhetjük?

„Nem csak a rendszeres játékidőért jöttem ide. Bajnokságot, BL-t szeretnék nyerni.”

Az Emirates Stadium az egyik leghíresebb a világon, mennyire várod, hogy ott játszhass?

„Alig várom, hogy ott játszhassak. Minden gyerek álma, hogy egy olyan pályán játszhasson, mint az Emirates.”

Debütálásod az Emirates Kupán lehet majd augusztusban. Mennyire fontos számodra, hogy jól kezdj a hazai drukkerek előtt?

„A legfontosabb, hogy nyugodj legyek és ne sietessem a dolgokat. Minden rendben lesz, amíg nem aggódok és nyugodt leszek. De várom, hogy megmutathassam, hogy miért vagyok itt.”

mrkvcspl véleménye:
2014-07-11 17:02
Lloris azon kevesek egyike, akit még bírok is a Tottenham-ben.Amúgy tavaly is nagy volt az arcuk, amikor vettek 5-6 játékost 100 millióért, aztán kb. mind megbukott. Szegények régóta várnak már arra, hogy előttünk végezzenek a bajnokságban.

Pisti200 véleménye:
2014-07-11 16:11
Biztos vagyok benne,higy középcsatárt farag belőle wenger.

Véleményed van? Oszd meg a többiekkel! (5 felhasználó már megtette)